Podoba ci się akt kobiecy w fotografii, ale wolałabyś wykonać zdjęcia samodzielnie? Fotografia sensualna jest doskonałym sposobem na to, by podkreślić kobiecość, przedstawić w kilku ujęciach zmysłowość, nutkę tajemnicy i uwodzicielskość, nie wspominając o tym, że dobrze wykonane ujęcie podniesie twoją samoocenę. W końcu ludzkie ciało jest piękne, bez względu na kolor włosów, oczu, rozmiar piersi czy wagę. Fotografie sensualne pozwolą ci odkryć swoje atuty na nowo, nawet jeśli nigdy nie pokażesz ich nikomu lub podarujesz bliskiej osobie, np. w formie intymnego prezentu. Chcesz wiedzieć, jak wykonać piękne akty? Czytaj dalej, a poznasz kilka wskazówek, które z pewnością ci to ułatwią.
Jeśli marzysz o sesji na tle choinki, nie musisz korzystać z usług fotografa. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak zrobić fajne zdjęcia świąteczne bez wyposażania się w kosztowny sprzęt i uczenia mnóstwa skomplikowanych technik.
Dzisiaj opowiemy kilka słów o tym, jakie części składają się na aparat fotograficzny i jak to się stało, że z ogromnej czarnej skrzynki z materiałem widywanej na starych filmach, doszliśmy do niewielkich cyfrówek, które mieszczą się dosłownie w kieszeni.
Dzisiaj o tym, co zrobić, aby wykonywane smartfonem zdjęcia były lepsze. Poznaj kilka obowiązkowych zasad!
Fotografia przyrodnicza jest jedną z dziedzin fotografii. Jednak jak fotografować przyrodę? Jak robić dobre zdjęcia? Na co zwrócić uwagę, chcąc uwiecznić naturę w obiektywie? Dowiedz się z artykułu.
Kolory na zdjęciach są jednym ze środków wyrazu artystycznego. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem o tym, jak ważne są kolory dla fotografa.
Fotografia cyfrowa nie ma dla nas tajemnic. Każdy miłośnik fotografii zwraca się jednak w pewnym momencie swojej fascynacji w kierunku fotografii analogowej, zwanej tradycyjną.
Jak krok po kroku stworzyć swoje fotograficzne portfolio? Takie pytanie wcześniej czy później zadaje sobie każdy fotografujący człowiek.
Fotografujemy… potem oglądamy swoje zdjęcia. Często porównujemy je z pracami innych. Zdarza się, że oglądamy prace znanych i mniej znanych fotografów, aby czymś się zainspirować.
Człowiek próbował uchwycić otaczającą go rzeczywistość już właściwie w czasach prehistorycznych. Camera obscura, różnego rodzaju “narzędzia” optyczne, aż w końcu pierwsze próby Niepce’a, Daguerre’a, pierwsze selfie Roberta Corneliusa, pierwsze zdjęcie barwne Jamesa Maxwella i działania innych pionierów fotografii. Historia fotografii to opowieść o przedmiotach i ludziach.
Święta za pasem. Jeśli wśród Twoich bliskich, rodziny, przyjaciół, znajomych masz miłośnika fotografii… profesjonalistę lub amatora, to zachęcamy do naszego subiektywnego przeglądu świątecznych prezentów!
Jeśli szukasz nowego sposobu patrzenia na świat, to polecamy zaznajomić się z zagadnieniem wykonywania zdjęć w perspektywie ptasiej!
Wiadomo, że w fotografii ważne jest światło...ale również kompozycja i umiejętnie dobrana perspektywa!
Jesteśmy tak przesiąknięci techniką, że nie wyobrażamy sobie jak dawniej robiono zdjęcia z wykorzystaniem kliszy na 36 klatek, potem tę klisze należało wywołać i dopiero z niej powstawały odbitki na papierze.
O niektórych zdjęciach, czy cyklach zdjęć mówi się, że są “wizualną socjologią”. Zygmunt Bauman pisał, że “socjologia to zazwyczaj spoglądanie na ludzkie czynności, jak na fragmenty większych całości.”
O najczęstszych błędach początkujących fotografów pisaliśmy TUTAJ. O tym jakie są fotograficzne reguły, o tym, jakie cechy ma dobre zdjęcie oraz o tym dlaczego czasami należy łamać ustanowione zasady będzie dzisiaj! Zachęcamy do lektury!
Kiedy słyszymy Covid-19, koronawirus, pandemia…. to nasz dzień nie jest dobry. W tym trudnym czasie dla nas wszystkich, podczas przymusowej kwarantanny warto odwrócić swoją uwagę od zaskakującej nas rzeczywistości, na którą zupełnie nie mamy wpływu!
Chrzest Święty, uroczyste przyjęcie pierwszej Komunii, ślub kościelny…. to uroczystości, podczas których pojawiają się fotografowie. Zwykle zawodowi, posiadający także specjalny kurs dla fotografów kościelnych.
W sztuce to właśnie człowiek od zarania dziejów był najczęściej przedstawianym motywem. Portrety w formie całopostaciowej, popiersia, portrety konne, zbiorowe - to tematy, które na przestrzeni lat bardzo inspirowały artystów.
Codziennie wykonujemy mnóstwo zdjęć! Trafiają one do sieci społecznościowych w postaci ok. 500 milionów fotek! W erze fotografii cyfrowej nikt się właściwie nie zastanawia nad tym jaką ilość zdjęć wykonuje.
Świat pędzi…. Robimy tysiące zdjęć, które nieposegregowane do odpowiednich albumów zalegają na naszych wirtualnych lub realnych dyskach. Czy do takich zdjęć chętnie się wraca?
Fotosista…. to bardzo ciekawy zawód! A słowo brzmi….. wyjątkowo dziwnie! Czym się zajmuje i kim jest fotosista?
Jeśli fascynuje Cię fotografia i chciałbyś związać z nią swoją przyszłość, to podpowiemy w tym artykule, jak stworzyć domowe studio fotograficzne!
Było już o fotografii prasowej, no to pójdźmy dalej…. Czym jest fotografia zaangażowana? Gdzie mozna ja oglądać? Z jakimi dylematami się boryka fotograf zaangażowany?
Fotografia mody jest w jakimś sensie fotografią reklamową i fotografią produktu. Pięknie o tej dziedzinie fotograficznej wypowiedział się
Współcześnie coraz częściej zdjęcia solarigraficzne są wywoływane i prezentowane na wystawach. Każdy miłośnik fotografii powinien wiedzieć…. o co chodzi z tą fotografią solarną!
Funkcjonalne i wygodne, czy modne i designerskie? Pełne dodatków, czy raczej minimalistyczne? Oświetlenie górne czy dużo dodatkowych źródeł światła? Jeśli zadajesz sobie te wszystkie pytania, najpewniej stoisz przed zadaniem urządzenia wnętrz w swoim domu lub w mieszkaniu.
Znudzony zwykłymi dekoracjami ścian? Potrzebujesz czegoś nowego, co nada wyrazu twojemu wnętrzu, będzie cieszyło oko i pomagało wrócić do najlepszych wspomnień?
eśli zapytasz kogoś z tzw. “Pokolenia X” o fotografię tamtych lat, to z pewnością padną takie określenia, jak: analogowa, czarno-biała. Dawniej czarno-białe zdjęcia były koniecznością.
Czasami stajemy przed trudną decyzją…. W jaki sposób udekorować swoimi zdjęciami wnętrza?
Urządzacie poddasze pełne skosów i nie wiecie, jak wybrać fototapetę na wymiar?
Fotografujemy na potęgę! Specjaliści od czasu do czasu podają informację ile zdjęć wykonywanych przez nas trafia do sieci w ciągu…. na przykład 1 sekundy! Są to ogromy gigabajtów.
Czasami stajemy przed zadaniem związanym z tuszą modela a efektem, jaki chcemy osiągnąć wykonując mu fotografie. Co zrobić, aby fotografowany człowiek wyglądał dobrze, szczupło, atrakcyjnie?
Masz już wymarzony wzór fototapety i zastanawiasz się, czy będzie wyglądaj zjawiskowo na twoich ścianach? Zanim zamówisz produkt, sprawdź, co powinieneś wiedzieć!
Od 25 maja jednym z najbardziej elektryzujących tematów w firmach i instytucjach jest RODO. Temat związany z ochroną danych osobowych ich przetwarzaniem i udostępnianiem jest związany także ze światem fotografii.
Wiosna już za nami, niebawem lato…. Aura sprzyja fotografii krajobrazowej. Wychodzimy z domu, spacerujemy, planujemy wakacyjne podróże. W tym artykule udzielamy 10 wskazówek związanych z fotografią krajobrazową. Jak patrzeć przez obiektyw i w którym momencie nacisnąć migawkę, aby nasze zdjęcia były jeszcze lepsze?
Myśląc o fotografii zawsze mamy przed oczyma efekt finalny- czyli zdjęcie (czy to w formie cyfrowej, czy tradycyjnego wydruku) i urządzenie, za pomocą którego powstaje (aparat).
Fotografowanie w czasie podróży jest wyjątkowym doświadczeniem, jednak robienie zdjęć na rowerze to coś znacznie bardziej ekscytującego!
„Selfie” jest skrótowcem oznaczającym wykonanie sobie samemu zdjęcia. Taka subtelna zmiana miejsc, bo fotograf staje w roli fotografowanego!
Uwielbiamy dokumentować na zdjęciach to, co sprawia nam radość lub jest dla nas ważne. Dla wielu z nas sport, czy jest nim bieganie czy podnoszenie ciężarów na siłowni, staje się okazją do upamiętnienia świetnie spędzonego czasu.
Zrobienie idealnych zdjęć w domu zwykłą cyfrówką, czy nawet smartfonem, bywa trudniejsze niż może się nam wydawać.
Jeden z najbardziej znanych światowych fotoreporterów, nazywany „ojcem fotoreportażu” – Henri Cartier Bresson – mówił: „Twoje pierwsze dziesięć tysięcy zdjęć będzie najgorsze”.
Zdjęcie profilowe działa jak wizytówka – pokazuje nie tylko nasz wygląd, ale również charakter czy zainteresowania. Wiedzieliście o tym, że już po upływie ułamka sekundy zapada decyzja na temat tego, czy jesteśmy warci nawiązania znajomości?
Fotografia prasowa nazywana jest też fotoreporterską. Jej celem jest dokumentacja życia. Ukazuje to, co nas otacza. Nie idealizuje. Stanowi obraz naszego codziennego życia i wydarzeń, które mają miejsce w czasie rzeczywistym.
W życiu każdego fotografa nadchodzi moment, gdy zastanawia się nad tym, jak zrobić świetne ujęcie ptaka, które będzie można np. powiesić na ścianie w formie FotoObrazu.
Kto wędruje górskimi szlakami regularnie, ten wie, że przed wyjściem na szlak zimą trzeba się solidnie przygotować. Zadbać należy o ekwipunek, a jeśli ktoś z Was obowiązkowo zabiera w góry aparat fotograficzny, ten wie, że wykonywanie zdjęć zimą w górach wcale nie należy do łatwych czynności.
Fotografowanie zimą może stać się wspaniałą przygodą, o ile dobrze zabezpieczymy nasz sprzęt i będziemy wiedzieli czego szukać, by zdjęcia wyszły naprawdę wspaniale.
Z pewnością zastanawiacie się nad tym, co może być trudnego w powieszeniu odbitek zdjęć na ścianie lub stworzeniu prostej dekoracji z fotografii. Wbrew pozorom ułożenie pięknego kolażu wymaga znajomości kilku układów i techniki.
Jeżeli ktoś już zarazi się bakcylem fotografii, to zaczyna sięgać po rozmaite tematy. Portret, pejzaż, fotografia reportażowa, artystyczna, sportowa.
Od momentu kiedy pojawiła się możliwość rejestracji otaczającej nas rzeczywistości za pośrednictwem fotografii człowiek rozpoczął swoją wielka przygodę z tą dziedziną sztuki.
Fotografowanie snowboardzistów i narciarzy na stoku w trakcie zjazdów i ewolucji wywołuje wypieki na twarzach fotografów. Jak robić zdjęcia sportów zimowych na śniegu, by wyrażały emocje, dynamikę i nie stwarzały niebezpieczeństwa dla samych uczestników sesji?
Rozpoczęcie roku szkolnego, przedstawienia dla rodziców lub dziadków, dyskoteki szkolne czy zakończenie roku to tylko niektóre z wydarzeń, które chcielibyśmy umieścić w albumie ze zdjęciami. Jak robić piękne zdjęcia swoim dzieciom? Czy szkoła lub przedszkole mają prawo korzystać z wizerunku naszych latorośli?
Miniaturyzacja sprzętu fotograficznego, dostęp do Internetu, aparaty cyfrowe w telefonach - taaaaak - cyfrowy świat zrewolucjonizował także fotografię. Fotografuje praktycznie każdy, choć nie każdy ma chociaż minimalne pojęcie o tym co to jest dobry kadr, perspektywa, czy jak zrobić dobry portret.
W dobie dzisiejszej globalizacji nikogo nie dziwi kupowanie przedmiotów przez Internet lub wystawianie własnych rzeczy, które miesiącami zalegają na półce lub w szafie. Wraz ze wzrostem popularności serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych, rośnie nasza ilość pomysłów na zarobienie kilku złotych.
Fotografia uliczna jest znana od prawie 100 lat, jednak w Polsce zyskuje dopiero na popularności. Łatwo pomylić ją z dokumentem czy fotografią modową, jednak każdy, kto spróbuje przynajmniej raz przejść się po mieście z aparatem, doceni tkwiącą w niej siłę.
Fotografia jest jedną z ważniejszych dziedzin w kryminalistyce. Fotograf przybywając na miejsce zbrodni zaczyna działać od razu i jego praca jest niezwykle ważna. Od kiedy fotografowie towarzyszą policjantom? Jak fotografowie kryminalni wspierają policjantów w tropieniu morderców? Jeśli interesuje Cię fotografia i praca policji, to artykuł właśnie dla Ciebie!
Fotografia jest wszechobecna. W prasie, telewizji, Internecie, w plenerze. Wszędzie otaczają nas reklamy wykorzystujące zdjęcia. Dla osób zawodowo związanych z reklamą ważne są także banki zdjęć - płatne i bezpłatne. Jest też Facebook czy inne społecznościowe serwisy, na których każdego dnia zamieszcza się mnóstwo fotek.
W momencie, gdy fotografia staje się dla nas czymś więcej niż sposobem na uwiecznienie urodzin mamy czy pięknych kwiatów rosnących w ogródku, zaczynamy zastanawiać się nad pochwaleniem się osiągnięciami przed szerszą publiką.
W lutym 1990 roku pojawiła się pierwsza wersja Adobe Photoshopa. Ten rozbudowany program do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej jest produktem, bez którego nie wyobrażamy sobie współcześnie świata mediów, reklamy i fotografii.
Każdy z nas prędzej czy później staje przed problemem zakupu odpowiedniego sprzętu fotograficznego. Może to być nowy aparat cyfrowy, pierwsza lustrzanka, prezent dla dziecka z okazji urodzin lub jedno z akcesoriów, które będą rozwijały nasze umiejętności.
Jesteś przekonany, że fotografia 3d to stosunkowo świeży wynalazek? Nowość? Innowacja technologiczna, która pojawiła się w ostatnim dziesięcioleciu? Nic bardziej mylnego! Zaskocz znajomych, przyjaciół i szefa swoją wiedzą! Przeczytaj nasz artykuł na temat dłuuuuugiej, ponad 160 letniej historii fotografii 3d!
W dobie portali Facebook, Linkedln czy nawet responsywnych stron internetowych trudno wyobrazić sobie, by nowoczesna firma nie posiadała profesjonalnych zdjęć biznesowych przedstawiających swoich pracowników oraz prezesa czy zarząd.
Ślub uważany jest za jeden z najpiękniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Każda historia pary stającej na ślubnym kobiercu jest niepowtarzalna i jedyna. Tą różnorodność tych historii, osobowości, pasji i charakterów osób zawierających związek małżeńskich można doskonale wyrazić w fotograficznej sesji ślubnej.
Wykonywanie zdjęć w domu staje się coraz popularniejszym hobby, gdyż wbrew pozorom do zrobienia naprawdę świetnych ujęć nie potrzeba wcale drogiego sprzętu fotograficznego ani kosztownego wyposażenia.
Guma? Pigment? Bromolej? Te słowa być może coś Ci mówią, ale jako miłośnik fotografii nie możesz nie wiedzieć, że są to nazwy tzw. szlachetnych technik fotograficznych.
Dzisiaj podejdziemy praktyczniej do tematu fotografii, ponieważ wielu z nas chciałoby nauczyć się przynajmniej jej podstaw bez wychodzenia z domu i płacenia za drogie kursy. Jednak kto ma czas i chęci na czytanie długich poradników lub śledzenie blogów, które często poruszają część tematów, nie ucząc tego, co jest nam naprawdę potrzebne?
Kiedy oglądamy stare zdjęcia, to od razu zwracamy uwagę na to, że nie są one kolorowe, ale czarno-białe albo w odcieniu sepii. Fotografia barwna to wynalazek ok. połowy XIX wieku. W Polsce najsłynniejszym kolorowym zdjęciem jest fotografia barwna z początku XX wieku przedstawiająca krakowskie kwiaciarki.
Nie byłoby filmu, gdyby nie wynalezienie fotografii, a tej z kolei, gdyby nie osiągnięcia w dziedzinie optyki i chemii. Nie wspominając już o camera obscura, urządzeniu znanemu już w starożytności. Wszystkie te wynalazki związane są ze. światłem! Widzimy, ponieważ światło odbija się od przedmiotów i trafia powrotem do naszych oczu.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wielu z nas zastanawia się nad tym co sprezentować najbliższym pod choinkę. Wbrew pozorom znaleźć ładny, oryginalny i jednocześnie praktyczny upominek nie jest łatwo. Podarunki ze zdjęciami najbliższych są świetnym pomysłem na prezent pod choinkę, ponieważ są unikalne i spersonalizowane.
Kubki ze zdjęciem są znane i lubiane od lat przez wszystkie osoby, które cenią sobie oryginalne i spersonalizowane przedmioty. Na rynku można jednak spotkać mnogość produktów, które różnią się nie tylko techniką wykonania, ale i rozmiarem czy funkcjonalnością.
Wykonanie dobrego autoportretu graniczy czasami z cudem - nie mamy tutaj na myśli selfie zrobionego smartfonem, ale zdjęcie, które opowiada historię o jego autorze. Tym jest właśnie prawdziwy autoportret, który warto wykonać choćby po to, by dobrze się bawić.
Fotografia jest obrazem "namalowanym za pomocą światła". Co wspólnego ma mięczak morski nautilus ze zdjęciami? Sposób rejestracji obrazu rzeczywistości. Wzrok nautilusa działa, jak fotografia otworkowa. Ta dziedzina fotografii opiera się o wynalazek camery obscura. Camera obscura to dosłownie "ciemna komnata".
Nikogo nie dziwią obrazy zdobiące wnętrza naszych domów, które dodają im wdzięku, charakteru lub stanowią po prostu dopełnienie danej aranżacji. Od pewnego czasu coraz bardziej popularne stają się obrazy na płótnie nazywane również fotoobrazami, które zastępują tradycyjne malunki.
Praktycznie każdy z nas mając smartfona, korzysta z funkcji robienia zdjęć. Coraz lepsza optyka pozwala nieraz uzyskać efekty zbliżone do tradycyjnych aparatów cyfrowych. Według statystyk fotografowanie to jedna z najczęściej używanych funkcji.
Kamizelka kuloodporna, telewizja, pierwszy rzutnik, ekspresowa maszyna tkacka, fotografia barwna? Tak, to wynalazł Polak! Jan Szczepanik, nauczyciel z Krosna zaliczany jest do 10 najwybitniejszych wynalazców świata! Za granicą często określano go mianem "polskiego Edisona" oraz "Leonardem da Vinci z Galicji".
Większości z nas wydaje się, że wystarczy wybrać najlepsze zdjęcia z wakacji lub innych okoliczności i zamówić odbitki w fotolabie cyfrowym. Nic bardziej mylnego! Zasadniczo tak wygląda proces zamawiania, ale przed jego realizacją musimy wybrać format zdjęcia, papier oraz zastanowić się, czy rozdzielczość naszego aparatu nie sprawi, że wydruk dużego formatu będzie po prostu niewyraźny.
Współczesne aparaty oraz smartfony dysponują wbudowaną lampą błyskową, którą możemy wykorzystać w czasie robienia zdjęć. Jednak większość z nas ma świadomość, że stosując taki rodzaj doświetlenia, zdjęcie staje się płaskie i pełne ostrych cieni. Jak zatem fotografować z lampą błyskową, by stworzyć wspaniałe zdjęcia bez efektu "flasha"?
Wielu z nas pamięta jeszcze zapewne czasy kaset VHS, które były prostym sposobem na domowe nagrywanie filmów, a półki wypożyczalni filmowych aż uginały się pod ich ciężarem. Nastała jednak era płyt DVD, Blu-Ray i przenośnych dysków, a co za tym idzie urządzenia do odtwarzania kaset stały się trudne do nabycia i po prostu niepraktyczne.
Pomimo tego, że połowa wakacji już za nami, wielu z nas ma wciąż jeszcze zaplanowany urlop nad morzem lub nad jeziorem, żeby skorzystać z pięknej, wakacyjnej pogody. W czasie odpoczynku nierzadko zdarza się, że aparat wyślizgnie się z dłoni i wpadnie do wody lub do piasku.
Nowoczesne aplikacje do edycji zdjęć z dnia na dzień zyskują na popularności. Można wręcz powiedzieć, że w Internecie aż się "roi" od fotografii, które po przefiltrowaniu przez program graficzny stały się prawdziwymi dziełami sztuki. Chcesz przekształcić zdjęcie na szkic, obraz olejny albo akwarelę?
Podróże, wakacje, odpoczynek, zwiedzanie, miejsca, ludzie, przygody! Jak poprawnie i niebanalnie uchwycić na matrycy naszych aparatów te błogie, wakacyjne chwile? Jak zatrzymać w kadrze odwiedzane przez nas miejsca?
Czy filmy o fotografach mogą być ciekawe? Godziny ustawiania oświetlenia, obróbki graficznej czy poszukiwania kadru, który nigdy nie jest wystarczająco dobry. Prawdziwe życie fotografów to również liczne intrygi, romanse, podgląd świata show biznesu oraz technik, które sprawiają, że wybrane zdjęcia przechodzą do historii.
Czy aparat potrafi zrobić makijaż? Może da sobie radę również z automatyczną ostrością lub wysłaniem zdjęć na nasz profil na Instagramie lub na Facebooku? Zobaczcie czego warto poszukać w ustawieniach swojego aparatu, by robienie zdjęć sprawiało jeszcze większą radość.
W erze cyfrowej fotografii każdy z nas ma do czynienia z setkami lub tysiącami zdjęć. Obrazy z cyfrówki, lustrzanki, smartfona - wszystkie lądują gdzieś na komputerze i na ogół zapominamy o nich na długie miesiące lub nawet lata. Co jednak, gdy dysk twardy ulegnie awarii? Czy nasze zdjęcia muszą być zawsze nieskładnym zbiorem plików, czy można je jakoś logicznie skatalogować? Być może istnieją proste programy, które zrobią to za nas?
W domu pojawia się coraz więcej zdjęć, a ty przyłapujesz się na tym, że nie wiesz już, jak je katalogować, przechowywać i układać w albumach? Na półce w salonie stoi kilka ramek, ale są one bez wyrazu i nie pomieszczą wszystkich fotografii, które warto wyeksponować?
Wakacje na horyzoncie, a jak Polska długa i malownicza, większość z nas wybiera się na urlop nad morze lub w góry. O tym, jak fotografować plażę pisaliśmy już wcześniej TUTAJ. Jak jednak robić świetne zdjęcia w górach?
Latanie dronem może przynieść wiele radości, dlatego z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne wśród dorosłych i dzieci. W końcu tego rodzaju urządzenia nie są ani szczególnie kosztowne ani trudno dostępne.
W życiu każdego fotografa jest zarówno czas na twórcze działanie, jak i czas, kiedy trzeba zaczerpnąć inspiracji. Dziś jest to łatwiejsze, ponieważ w całej historii fotografowania jeszcze nigdy dotąd nowa technologia tak mocno nie wspierała kreatywności pozwalając fotografom-amatorom rozwinąć skrzydła.
Każdy, kto lubi robić zdjęcia i nie są one dla niego tylko przykrą koniecznością, zastanawia się w pewnym momencie nad tym, czy powinien zostać profesjonalistą. Czerpanie korzyści z fotografii nie jest wbrew pozorom trudne, jedna trzeba wiedzieć, w jaki sposób podejść do tematu.
Wielkanoc jest okresem niezwykłym, radosnym, bogatym w liczne symbole religijne. Jest to więc doskonała okazja do tego, by poeksperymentować z fotografią i wykonać niesamowite ujęcia.
Z całą pewnością widzieliście zdjęcia, które wydają wam się trudne lub praktycznie niemożliwe do zrobienia zwykłym aparatem cyfrowym bez kosztownych akcesoriów i żmudnej obróbki graficznej.
10 wskazówek - jak robić ciekawsze zdjęcia na Instagrama
Wielu z nas potrzebuje różnych zdjęć na swoje strony internetowe, blogi lub szuka ciekawych fotografii, które mogą posłużyć jako tapeta na pulpit. Niestety pobieranie grafik z Google nie jest często ani bezpieczne ani legalne.
Każdy początkujący pasjonat Photoshopa słyszał o tajemniczych warstwach i maskach, które nie wiedzieć czemu wydają się czymś skomplikowanym i trudnym do opanowania.
Nie czujesz przyjemności z fotografowania? Nie martw się - nawet profesjonaliści odczuwają czasem znudzenie i wypalenie. Uważają, że nie są w stanie wymyślić już nic nowego, wszystkie zdjęcia wydają im się słabe i w końcu odstawiają aparat na półkę. Jak sobie poradzić z takim wypaleniem i sprawić, by znów cieszyć się fotografią?
Gdy za oknem pada deszcz lub śnieg, jest szaro, zimno i ponuro to zdecydowanie wolimy przebywać w domowym zaciszu niż samotnie wędrować w plenerze. Jednak niesprzyjające warunki pogodowe to świetna okazja do zrobienia zdjęć, które nie będą tchnęły banałem, ale ujmowały swoim wyrazem.
Adobe Photoshop, choć jest programem płatnym, jest bardzo lubiany i często używany przez osoby nie zajmujące się profesjonalnie grafiką oraz fotografią. Wiele osób poszukuje filmów instruktażowych lub poradników o tym, jak szybko nauczyć się Photoshopa, by obrobić wakacyjne zdjęcia, zrobić zabawny fotomontaż lub poprawić dokumenty, które nie można edytować tekstowo.
Wiele spośród początkujących modelek liczy na to, że doświadczeni fotografowie pomogą im w doborze pozy, która sprawi, że będą korzystnie wyglądać na zdjęciu.
Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki wybrać aparat, by zaspokoić wszystkie swoje potrzeby.
Jeśli złapałeś fotograficznego bakcyla to z pewnością zależy ci na tym, by robić dobre ujęcia. Jak w każdej dziedzinie potrzebujesz wiedzy, praktyki i motywacji do tego, by stawać się coraz lepszym. Początki bywają trudne, wiele błędów może się pojawić nieświadomie.